Ami eldugulhat, az el is dugul, bár megelőzhető

Vezetékek, csövek - Világi Duguláselhárítás
Vezetékek, csövek

Minden épületben többféle vezetékrendszer szolgálja a benne lakók vagy az ott dolgozók kényelmét, ellátását. A csőhálózatok típusai:

  • a vízellátó rendszer (esetenként külön csőhálózat hideg és használati melegvízre) vezetékei,
  • a fűtési rendszerek csövei,
  • a tüzivíz-hálózat vagy a spinkler (zuhany-) berendezések vezetékei,
  • a szennyvízvezetékek,
  • a csapadékvíz-elvezető rendszer elemei.

Természetesen egy háztartásban ritka a tűzoltó-rendszer. A további rendszerek napjainkban kizárólag műanyag vagy fémcsőből készülnek, ezért ritkán fordul elő a hidegvízvezetékek hibája, eltömődése, a csőtörés. A többi esetben viszont számolhatunk a dugulások keletkezésével.

A ritkább hibákról

A melegvíz-előállító berendezéseket és csöveiket főként a hő hatására kiváló vízkő fenyegeti. A legjobb megoldás az időnkénti szétszerelés, tisztítás, különösen, ha a lakóhelyünk kemény vizes vidéken áll. Ezt a munkát érdemes szakemberre, villanyszerelőre bízni.

A fűtési rendszerek eldugulása kevésbé jellemző, de fűtési iszap a fűtőberendezésekben is létrejön. Minden bajt megelőz, ha iszapleválasztót alkalmazunk, illetve időnként épületgépészekkel átmosatjuk a rendszert.

A csapadékvíz-elvezetést a leggyakrabban a fákról behulló levelek, virágok akadályozzák. Ha máskor nem, ősszel a fölgyülemlett anyagok eltávolításával érdemes megelőznünk az ereszcsatorna eldugulását – amit a tulajdonos is véghezvihet egy létrán állva.

A fő ellenség a szennyvízhálózat dugulása

A házunkban, lakásunkban összegyűlő szennyvizek több forrásból érkeznek, ennek megfelelően többféle dugulásveszély megelőzésére vagy elhárítására érdemes felkészülnünk. Ilyen a…

  • konyhai dugulás,
  • a dugulás a fürdőszobában,
  • és a vécédugulás.

A főzés és az étkezés helye

A konyhai hulladékok, főzési és ételmaradékok, a használt olaj jelenti a lehetséges dugulások fő okait. A kisebb-nagyobb eszközök bepottyanását, a rossz minőségű mosogatószer használatát, valamint a vízkő lerakódását sorolhatjuk még fel a gondok okozói között. Általánosan érvényes, hogy minél kevesebbet engedünk lecsúszni a felsoroltakból a lefolyónkba (odafigyeléssel és szűrővel), annál kevesebb gondot okoznak a jövőben. Ha megfelelő minőségű mosogatószert használunk, ha nem spórolunk a melegvízzel, kevésbé kell félnünk a dugulástól. A víztakarékos mosogatógép alkalmazása ugyancsak áldásos hatású, amit a jól kiválasztott szerekkel ugyancsak alaposan karbantarthatunk.

Tisztálkodunk és tisztítunk

A fürdőszoba a tisztálkodás helyszíne, de egyes tisztítási műveleteket is elvégzünk itt. Ebből eredően mind a zuhanytálca, mind a fürdőkád, illetve a mosdó- és a vécélefolyó lehet helyszíne a dugulásnak, nem beszélve a padlóösszefolyóról.

A szűrők alkalmazása itt is nagyon jól bevált megelőzési módszer, a testünkről származó és a tisztításra-tisztálkodásra használt szerek közül. A fürdőben fokozottan ajánlott az időnkénti vízkőoldás, az alkalmankénti, megelőzésre is használt vegyszeres tisztítás.

Ahová a király is…

Naná, hogy a legkényesebb pontot az általában legkisebb helyiség jelenti. De ott sem lesz dugulás, ha…

  • nem dobáljuk tele vécépapírral,
  • nem takarékoskodunk a leöblítendő vízzel,
  • igyekszünk megóvni a beeső tárgyaktól,
  • nem használjuk a ház valamennyi típusú szemetének eltávolítására.

A vécében is ajánlatos időként vízkőteleníteni ecettel, sósavval – csak ne egyszerre a hypózással!

És ha az óvatosság, az odafigyelés ellenére mégis dugulás keletkezik, hívja a profikat, a Világi Duguláselhárítást! Mert mi tudjuk, mik a dugulások okai.
Az olyan kényes nagydolgot is megoldjuk, mint a WC dugulások.

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük