Amikor a lefolyó az öndicséret, büdös

A dugulás jelei infografika - Világi Duguláselhárítás

Ritka kellemetlen érzés, amikor az ember egy szép tavaszi napon, a friss levegőtől felfrissült tüdővel belép a lakásába és a lefolyó irányából megcsapja valami kellemetlen szag. Mert a szag sohasem kellemes, még ha némely igazán jó illatú – és németül illatosnak is hívott – növényt úgy hívnak például, hogy szagos müge.

Valami bűzlik…, de mitől?

A magyarázatot a lakásban lévő lefolyók környékén kell keresnünk és elég sokféle oka lehet.

  • A kialakulóban lévő dugulásban lévő szerves anyagok (zsír, olaj, ételmaradék) bomlása kellemetlen szagokat termelhet.
  • A vízkő ugyancsak melegágya lehet a lefolyó vizében élő és ott szaporodni tudó baktériumoknak, amelyek egy újabb bűzforrást jelenthetnek.
  • A szűkülő csőben a mindenütt jelenlevő penészgombák megint csak könnyen megtelepednek, ami dohossá teheti az adott helyiség levegőjét.
  • Bármennyire ellentmondásosnak tűnik, a lefolyóban lerakódó szappan és a tisztítószerek bomló maradékai szintén okozhatnak egészségtelen szagokat.
  • A csatornaszag a szennyvízgyűjtő vagy a csatorna felől visszajöhet szerelési hiba vagy a rossz, elöregedett tömítések, szerelvények (pl. a csatornaszelep) miatt, amin a legtöbbször csak vízvezetékszerelő bevonásával segíthetünk. Ugyanide sorolhatjuk, hogy ha a ritka használat miatt a bűzelzáróból elpárolog a záróközegként szolgáló víz.
  • Az időjárás is befolyásolhatja a lakásunkban tapasztalt szaghatást. Ugyanis esős napokon az alacsony légnyomás nem csak a vérnyomásunkat nyomhatja le, hanem a szagok terjedését is befolyásolja. Esős időben az egyébként nem szagló vécék, lefolyók környékén is tapasztalhatunk büdösséget.

Mi tehet az ember a szagok ellen?

A megelőzés, mint az élet oly sok területén, itt is eredményre vezet, ahogy erről már részletesen írtunk. „Növeli, ki elfödi a bajt” – szólt a költő, de jelen témánkban elég, ha csak elhanyagoljuk a dugulás elleni védekezést.

Ha mégis eltömődött a lefolyó, a padlóösszefolyó, először használjunk házi módszereket. Az ügyes kezű házigazda – stílusosan szólva az ilyen embernek nem büdös a munka – ilyenkor drótot, pumpát ragad. Számos házilag is elvégezhető „vegyi” módszer létezik az ecetes víztől kezdve a különféle agresszív, boltban beszerezhető vegyszerekig – soha nem feledve, hogy ezek ránk is veszélyesek lehetnek.

Amikor már szinte kapitulálunk a szagok elleni harcban, és már csak egy bágyadt SOS-re telik az erőnkből, akkor tárcsázzuk a Világi Duguláselhárítás telefonszámát! +36 20 375 0531
Korszerű eszközökkel és módszerekkel felvértezett, tapasztalt szakembereink megoldják az Ön legnehezebbnek vélt dugulási gondját is. Hívjon bennünket és elszáll a lakásából a büdösség!

***

Tippjeink a témában:

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük