Bugyborékol a lefolyó, de nem a tulajdonos jókedve

A dugulás jelei infógrafika - Világi Duguláselhárítás
A dugulás jelei

Mit jelez a lefolyó víz kuruttyoló, szörcsögő hangja?

Hát ez mi volt? – fakad fel bennünk a kérdés, amikor bugyborékol a lefolyó, a ház egyik víz elnyelő helyén gyanús hangok törnek elő, levegőbuborékok keletkezését jelezve. Ha addig csak a bugyborékoló nevetés keltett a házban hasonló hangot, akkor a költővel szólva „Szó bennszakad, hang fennakad, Lehellet megszegik.” De nem kell, hogy így legyen, ha módszeresen járunk el.

Van még mentség ilyenkor?

Tegyük fel, hogy a rendszerünk optimális, hiszen a hibás szerelésű csövek okozhatnak hasonló hangokat. Mentséget jelenthet, ha a jelenséget csak néha tapasztaljuk, mármint ezt a zajt. A szennyvízrendszer bűzzáró elemében – például a szél hatására létrejövő nyomásváltozás miatt – alkalmilag létrejöhet bugyborékolás, ahogy a csatornaszag is erősebb az esős, alacsony légnyomású időszakokban. Hasznos, ha a hangokat intő jelnek vesszük, és rendszeres duguláselhárító megelőzéssel válaszolunk.

De ha újra és újra bugyborékol?

Akkor egyre valószínűbb a dugulás, főleg, ha rossz szagok kísérik. Az elzáródás több helyen felléphet.

  1. A mosogatónál. Ez jelentkezhet közvetlenül a mosogatószifonnál. Ha gond nélkül lefolyik a mosogatóvíz, és utána hallunk szörcsögést, akkor a cső távolabbi szakaszán van elzáródás.
  2. A fürdőszoba több pontján. Ilyen kényes hely a csap vagy a kád szifonja, a zuhanytálca lefolyója, és a padlóösszefolyó, ahol összegződnek a többi helyről érkező vizek.
  3. A vécében. Többféleképpen jelentkezhet a vécében bugyborékoló hang. Például, ha a lehúzott víz a megszokott módon eltávozott a lefolyóból, mégis jellegzetes zajokat hallunk. A másik eset, ha a bűzzáró víz szintje alacsonyabb a szokottnál. És előfordulhat, hogy csak komolyabb terhelésre jelentkezik a hiba.

A hibaelhárítás házi módszerei

  • A szifonok szétszerelése és tisztítása kevés gyakorlattal is kivitelezhető.
  • A pumpa, a hosszú drót vagy csőspirál használatával ugyancsak megoldhatjuk a nem túl súlyos gondot.
  • A forró vizes öblítés, aminek a hatékonyságát mosogatószerrel növelhetjük, az ecetes átmosás szintén megoldást jelenthet bizonyos fajta dugulások elhárításában.
  • A boltokban beszerezhető kémiai szerek – kiemelten óvatos – alkalmazása megint csak elhozhatja a helyzet javulását.

Ne dőljünk be tévhiteknek!

Sokszorosan találunk csodarecepteket a világhálón a bugyborékolás megszüntetésére, amelyek tévesek. Ilyenek az ecet és a szódabikarbóna együttes alkalmazása. A kölcsönhatást kísérő erős habzás a kémiaórákon figyelmetlenek tetszését elnyeri, de semmit sem ér. A kóla szénsav- és foszforsavtartalma valamit segíthet a vízkő ellen, de inkább igyuk meg, több haszna lesz.

Igaz, ha mindezeket egy közösségi oldalon írjuk le, mindig lesz, aki esküszik, hogy neki működött, de ez inkább lélektani hatás…

Már mindent megpróbáltam, de mégsem…

Rövid a válasz: hívjon szakembert! Hogy ne menjünk messze, a Világi Duguláselhárítás rutinos munkatársai csőkamera, erősebb csőspirál vagy WOMA bevetésével gyorsan és szakszerűen elhárítják a dugulást, megszüntetik a bugyborékolást. És újra bugyborékolhat a jókedv és a nevetés!

Kapcsolódó tartalmak:

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük