Konyhai lefolyó: folyik vagy nem folyik

Ami befolyik, az mindig kifolyik?

A konyha magától értetődően az egyik leggyakrabban látott hely a duguláselhárító szakemberek számára. Érdemes áttekinteni, mitől dugulhat el a konyhai lefolyó, milyen előkészítési, főzési gyakorlat vezethet a duguláshoz?

Elment az anyós, de nem megy el a mosogatóvíz

Ebből jut majd a lefolyó irányába is - Világi Duguláselhárítás
Mosogatáskor majd eldugul a lefolyó

– Hajjaj, eldugult a lefolyó, nem megy le a mosogatóvíz! – szólt a hős háziember, a szennyezett edényekkel való összecsapásban épp nyerésre álló férj a feleségéhez.
– Jaj, drágám, mondtam már, hogy kurkászd meg egy kicsit, akkor majd lefolyik! – pattog válaszul nejének hangja, aki a házi duguláselhárítás nagy ismerője.
Aztán vagy sikerül vagy nem…
Mi vezetett vajon idáig?

Amikor a szilárd lassan kőkeményre változik

Az egyik ok mindenképpen a szilárd anyagdarabokban rejtőzik. Egyrészt akár figyelünk erre, akár nem, a konyhai előkészületek során le-lecsusszannak a zöldség- és húsfélék kisebb darabjai a csőben. Ha még csak egy levélke, vagy a hámozás során keletkező apróbb héjdarabokról van szó, nincs nagy gond. A hús foszlányai, zsíros darabkái már könnyebben megakadhatnak a lefolyó gigáján.

A tésztafőzés szinte elmaradhatatlan velejárója, hogy némely síkos, csúszós tésztaszál a torkunk helyett a csövön megy le. Ez önmagában még nem feltétlenül problémás, kivéve, ha a szálacskák lassanként úgy tapadnak össze hasonló sorsra jutott társaikkal, hogy szűkítik a csövet.

A konyhai lefolyó nem liba

A lisztről vagy a kávézaccról kevésbé feltételezzük, hogy akadályt képezhet, holott ezek az anyagok a lefolyócsőben a nedvesség hatására tartós kapcsolatot alakíthatnak ki az előbbiekkel. Tovább növelhetjük jövendő gondjainkat, ha – a libatömés módszeréhez hasonlatosan – kenyér- vagy sütidarabokat gyömöszölünk a dugulásnak egyre jobban kitett lefolyóba. Néha pedig a világot amúgy is elárasztó apró műanyagdarabkák tetézhetik az ételfoszlányok által okozott nehézségeket.

A folyékony sem folyik le mindig simán

– Jó-jó, de ami nem szilárd, az mégiscsak gyorsan a csatornába vagy a szennyvízderítőbe távozik, és nem okoz dugulást! – csattanhatna fel képzelt vitapartnerünk, a hozzáértő háziember.
Általában igen, kivéve a sütés fárasztó feladatában elhasznált olajat, zsírt. Ezek megkeményedve szintén lerakódhatnak és tovább csökkenthetik az eredményes házi duguláselhárítás (lásd kurkászás, forró vizes leöntés, házi csodaszerek használata) esélyét.

És amikor már teljes a kétségbeesés…

Ha a házi praktikák nem segítenek, a legjobb ötlet hívni a hozzáértő, hivatásos duguláselhárítókat. Ilyen a Világi Duguláselhárítás, amelynek gyakorlott és ötletes munkatársai modern eszközök sorát felhasználva segíthetnek Önnek, ha lakóhelye Budapest, Érd, Győr, Székesfehérvár, Tatabánya, Dunaújváros vagy térségük más települése! A csőgörénytől a WOMA-n át a csövekbe látó kameráig sok minden a rendelkezésükre áll!

Még a témában:

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük