Vizek találkozása, padlóösszefolyó beépítése

A korszerű lakás építésekor napjainkban nem kérdés, hogy szükségszerű a padlóösszefolyó beépítése. Természetesen a ház- vagy lakásfelújításnak ugyancsak elengedhetetlen mozzanata ma már ez a lépés.
Mi a szerepe a padlóösszefolyónak?
Hármas szerep hárul a padlóösszefolyóra.
- A belevezetett lefolyók (és az esetleges túlfolyó víz) összegyűjtése és levezetése a csatornába, ülepítőbe.
- A bűzzárás érdekében állandó vízszint biztosítása az összefolyó belsejében.
- Beavatkozási pont biztosítása a házi és a hivatásos duguláselhárítás számára.
A tervezés során a meghatározott igényeknek, elvárásoknak megfelelően kell választanunk a – mindenféle szempontból – rendkívül sokféle padlóösszefolyót felvonultató kínálatból. Olyan sokféle nézőpont merül fel, hogy csak néhány lehetséges, megválaszolandó kérdést hozunk fel ízelítőnek.
- Otthoni vagy ipari jellegű felhasználásra tervezzük a terméket?
- Hány ágból származó vizet gyűjt össze a berendezés?
- Várhatóan mekkora vízmennyiség halad majd át a padlóösszefolyón?
- Folyamatos vagy alkalmi használatra alkalmazzuk az összefolyót?
- Milyen elvárásaink vannak az élettartam, a formai kialakítás vonatkozásában?
- Mennyit akarunk költeni rá?
- …
Hol alkalmazható padlóösszefolyó?
Mind a lakásban, mind a hozzá tartozó épületrészekben, illetve egyes ipari létesítményekben szükség lehet erre a megoldásra.
- A fürdőszobában, ahol alapvetően a tusoló, a kád és a kézmosó lefolyó vizét gyűjti össze a padlóösszefolyó, leggyakrabban a fürdő padlójának közepére szerelve. Régebben magában a tusolóban is használták ezt a megoldást, ám a zuhanyfolyóka alkalmazása ma már kiszorította innen ezt az eszközt.
- Egy családi háztartás konyhájában is előfordul a padlóösszefolyó használata, ám az étkezdék konyháiban a legfontosabb szerelvények közé sorolhatjuk. Főként ugyanis az utóbbi helyeken jelenhet meg kifröccsenő vagy túlfolyó víz.
- Mosókonyhában.
- Műhelyekben, garázsokban, függetlenül a mérettől.
Mit tesz hozzá mindezekhez a hivatásos duguláselhárító?
Természetesen a saját nézőpontjait. A padlóösszefolyók dugulását a jellegéből és a tényleges elhelyezéséből adódóan többféle anyag okozhatja:
- haj- és szőrszálak,
- kozmetikumok, szappan,
- vízkő,
- egyéb szerves szennyeződések.
Sokat segítünk magunkon, ha havi-kéthavi ellenőrzést végzünk a padlóösszefolyóban. Világítsunk bele zseblámpával, telefonnal, és győződünk meg arról, van-e látható lerakódás. A védőrács leemelésével, gumikesztyűben, kézzel eltávolíthatók egyes dugulást okozó maradványok. Megelőzésként erős vízsugárral, ecettel akkor is átmoshatjuk a csöveket, ha ilyen szennyeződést nem látunk. Kialakult vagy kialakulóban lévő dugulást a boltokban kapható vegyszerekkel is elháríthatunk. Sokan tartanak otthon egyszerűbb csőgörényt, de pumpálás és a drót alkalmazása is beválhat.
És sajnos eljöhet az a perc is, amikor belátjuk, hogy semmiféle házi praktika nem vezetett eredményre. Ilyenkor hangozhat el a kérdés: Drágám, hová is tettük a Világi Duguláselhárítás telefonszámát? Jöjjenek már a csőkamerával vagy csőspirállal, a WOMÁ-val, csak segítsenek!
Segítünk, idemásoltuk: +36 20 375 0531
Korábban a témában: