Felkészülés a fagyokra: téliesítés – 2.

A vízcsepp fagygojóvá válik. - Világi Duguláselhárítás

Miért jó, ha duguláselhárító szakember végzi a nyaralók, hétvégi házak víztelenítését?

Mert például nagyon fontos, hogy szennyvízelvezető csöveinkben ne legyen dugulás. Ha a dugulás miatt megrekedt víz, a trutyi megfagy s így a tavaszt bosszankodással, burkolatfeltöréssel, ásással, fogaink közt szűrt szitkozódással kezdhetjük, majd folytathatjuk akár egész nyáron át. Mennyivel egyszerűbb, olcsóbb a rendszert átnézetni, hátha akad eltömődés…

Akkor is ajánlott szakembert hívni, ha a csap elzárását, és a kifolyószelep megnyitását követően nem hallunk semmit. A kerti csap föld feletti részébe kerülő jellegzetes hang hiánya jelzi: a csap nem működik. Nyugodtan forduljon hozzánk, ha nem ismer megbízható vízvezeték szerelőt!
A Világi Duguláselhárítás széles kapcsolati körrel bír, megbízható szakemberek vannak a „tarsolyunkban”.
Akár ön, akár duguláselhárítási szakember, akár vízvezeték szerelő, akárki végzi a víztelenítést, fontos, hogy a vízmérő plombája és a műanyag záróbilincs ne sérüljön meg!

Átmentő szivattyúk víztelenítése

Sarkalatos kérdés a házi átemelő szivattyúk víztelenítése. Ha kisnyomású csatornarendszerrel „áldott” meg a sors bennünket, alacsonyabban elhelyezkedő területen, gravitációval működő gerincvezeték és kisnyomású bekötőcsatorna építésénél a házi átemelő szivattyú isten áldása – létfontosságú.
Ha ásott kútból nyerjük a vizet, a búvárszivattyú nélkülözhetetlen. Télre a szivattyútestet is vízteleníteni kell. Persze, ha a kútban működő vízkiemelő elég mélyre lóg, nem fog meg- és szétfagyni, de jobb megelőzni a kalamajkát. (Van ügyfelem, aki megkért, és minden évben, ilyentájt, figyelmeztető e-mailt írok neki.)

Befagyott szennyvízcsatorna miatt a tartós téli mínuszok, vagy rövidebb, de extrém hideg idején gyakran hívnak bennünket dugulást elhárítani. Ennek megszüntetéséhez is speciális szerszámok szükségesek. És sok meleg ruha.
Első hallásra hihetetlen, hogy egy olyan vastag cső, mint a szennyvízelvezető cső, megfagyhat. Pedig de. Elfagyhat. Elfagyhat, ha gyenge a lejtés, megnövelve ezzel a potenciális eltömődések számát. Pár pelus, egy WC-illatosító, esetleg macskaalom…

Csak gyűlik, gyűlik, türelmesen megpihen a pangó szennyvízzel együtt, aztán jön az utolsó „csepp”, és annyi! Ez az ázott tömb aztán szépen, alaposan megfagy.
Akkor is borítékolható, hogy duguláselhárító szakembert kell hívni, ha a pocsék lejtés miatt pang a víz, vízzsák alakul ki. Ha pedig elavult, vagy berepedt, betört szennyvízelvezető rendszer bújik meg a földben, biztos, előbb-utóbb belenő pár gyökér. Nem ússzuk meg a dugulást akkor sem.

Ha a szennyvízcső nincsen elég mélyre ásva, ráadásul a lejtése is pocsék, a benne csordogáló „akármi” simán megfagy. Ha az „akármi” nem folyékony halmazállapotú, a felülete nem tükörjég lesz, hanem valami tüskés borzadály, melyre egyre több és több jégréteg rakódik le. Mit tehet házilag? Forraljon vizet, sós vizet, majd öntse a WC-be. A vegyszert kerüljük, ha lehet. Nem csak környezetkárosító, hanem drága is.

Elolvasásra ajánlom: Téliesítés: mit és hogyan kell tennünk

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük