Zsíros falattól lefolyó dugulásig

A gondos gazda mosogatója mindig lefolyik

A lefolyó dugulás jelei infógrafika - Világi Duguláselhárítás

Háztartásunk szennyvízrendszerének legérzékenyebb pontjai közé tartozik a konyhai lefolyó. Annak a konyhának a lefolyója, amit pozitív értelemben neveznek zsírosnak a mondások, ahogy a zsíros föld, a zsíros állás kifejezés is előnyös értelmű. A lefolyóba belejutó szerves anyag dugulást, vagyis kárt okozhat – hacsak nem vagyunk konyhánk gondos gazdái. A gondos gazda megelőzi a dugulás kialakulását, és szinte soha nem szorul hivatásos duguláselhárító segítségére!

De miért?

A gyakran használt konyha lefolyójának torkán több minden lecsúszhat.

  • ételmaradékok (állati és növényi eredetű ételdarabkák)
  • csontdarabok
  • zsír és olaj
  • apróbb konyhai eszközök vagy azok alkatrészei

Ezek káros hatását tovább növelheti, ha kihűlt a mosogatóvíz, mert ebből a hideg zsiradékok könnyebben kiválhatnak a csövek belső felületén. A mosogatóvízzel való túlzott takarékosság sem segít, különösen, ha egy nagyobb ebéd után kell mosogatni.

Előzd meg a dugulást!

Igen, unalomig ismételjük: a megelőzés sok későbbi költségtől megóv bennünket.

  1. Eleve ne öntsünk bele a konyhai lefolyóba zsírt, olajat, olvasztott margarint! Egyre több helyen találunk gyűjtőedényeket, akciók keretében egyéni gyűjtőedényt is kaphatunk, használjuk ki ezt, hiszen a különféle zsiradékoknak a háztartási szemétben sincs helye!
  2. A mosogatásra használt víz legyen kellően meleg és bőséges, így az elkerülhetetlenül bejutott zsiradékok könnyebben távoznak a derítőbe, a csatornába. A mosogatásnál a csőbe jutó ételdarabkák számát egy állandóan alkalmazott szűrővel csökkenthetjük, ami egyben kizárja a nagyobb tárgyak, csontdarabok károkozását.
  3. Ugyancsak a megelőzéshez tartozik, hogy időközönként meleg vízzel öblítsük át a konyhai lefolyószakaszt, ami a kezdeti dugulást föllazítja, lemossa. A forró víz használatáról és hasznáról megoszlanak a vélemények, mert a lerakódást hatékonyabban lazítja fel, viszont a csöveket, a tömítéseket megviselheti a hirtelen nagy hőmérsékletváltozás.
  4. Hatékony megelőzési módszer az enzimalapú lefolyótisztítók alkalmazása. A pálcikák vagy tömény folyadék formájában forgalmazott szerek baktériumokat és biológiai katalizátorokat tartalmaznak, rendszeres használatuk a minimumra csökkenti gondjainkat.
  5. Az úgynevezett konyhamalac előírásos használata szintén segít a szennyeződések aprózódásában, amivel hozzájárulhat a megelőzéshez.
  6. Végül – bár sokaknak ez magától értetődő –, de felmosóvizet vagy más, nagyon szennyezett folyadékot se öntsünk a konyhai mosogatóba.

Nem hallgattam a jótanácsokra, most mit tegyek?

A konyhai lefolyó dugulása elhárítható házilag és szakember segítségével.

Az ügyes kezű házigazda pumpálással, egy egyszerű drót alkalmazásával, illetve kisebb csőgörény (csőspirál) használatával háríthatja el a dugulást. A sikeres elhárítás hatását érdemes meleg vizes öblítéssel fokozni.

Ha nem sikerült célt érnünk a házi trükkökkel, praktikákkal, hívja a Világi Duguláselhárítást! Sok tartozékkal fölszerelt, profi csőspirál, csőkamera, szükség esetén nagynyomású WOMA áll a rendelkezésünkre, amivel rutinos szakembereink eltávolítják a dugulást, Önt pedig kirántják a bajból!

A témánkhoz kapcsolódik, irány a lefolyó:

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük