A duguláselhárítás első lépcsőfoka a megelőzés

Nem elég, hogy a megelőzés szót halljuk az orvosainktól – akikből az évek múlásával egyre több szakterületen van szükségünk –, most még a duguláselhárító is ezzel jön? – mérgelődhetne kedves olvasónk. Ám talán rögtön az is eszébe jut: ez elsősorban a saját érdeke. A jövőbeni kiadások ellen ugyanis három dolog szükséges: megelőzés és még kétszer ugyanez.
Ez a szemlélet három dolgot hoz nekünk: pénzt, pénzt és pénzt – mert a fölöslegesen ki nem adott összegek bevételt jelentenek.
Tudatos odafigyelés, szűrők használata, rendszeres tisztítás – három lépés a helyes szemlélethez
Ingatlanunk csőrendszerei sokkal tovább maradnak dugulásmentes állapotban, ha megváltogatjuk, mit hová öntünk. A lefolyórendszer nehezen viseli a…
- zsiradékokat (olaj, állati zsír, mesterséges zsiradékok),
- az ételmaradékokat, csontdarabkákat,
- az apró tárgyakat (csatok, gombok, fogvájók,…).
Nem beszélve a sárról, a háziállatok szőrétől, és a felsorolhatatlanul számos egyéb anyagról. A tudatossághoz tartozik a lefolyók szűrővel történő felszerelése, ami részben megszünteti az előbbiek zavaró hatását.
Ugyanide soroljuk a megelőző ellenőrzéseket (lámpával bevilágítva, időközönként csőkamrát alkalmazva, szükség esetén drótot, pumpát ragadva). Ugyancsak megelőzhetők a dugulások a rendszeresen végzett meleg vizes öblítések is. Kicsit többet a csőkameráról: Kamerás csatornavizsgálat.
Sárkány ellen sárkányfű, vízkő ellen ecet
A biztosan kialakuló bajok egyik fő forrása a vízkövesedés. A csapvízből, főként a meleg vízből kiváló kalcium- és magnézium-karbonát lerakódása ellen ismét csak (de ugye nem unja még?) a rendszeres védekezés a legjobb megoldás. A háztartási ecet e sókat enyhe pezsgés kíséretében oldja. Ne ijedjen meg, ez csak szén-dioxid, mintha szódavíz bomlana! Szódabikarbónát fölösleges ecettel keverve a lefolyókba önteni, mert a habzásnak ugyanez az oka, és éppen annyira jó dugulás ellen, mint tornádó ellen a sóhajtás. A témát bővítő írás: Tények a vízkőről – ahol víz van, vízkő is lesz
Ha a vízkőtelenítést elmulasztottuk egy ideig, akkor az erősebb hatású vízkőoldó, rosszabb esetekben a háztartási sósav lehet a sokfejű vízkő elleni sárkányfüvünk. Az utóbbi már komoly vegyszer, vigyázzunk vele, de mindkét esetben alkalmazzunk védőeszközt: gumikesztyűt, Covidos időkből megmaradt maszkot. Ha nem akarunk klórmérgezést szenvedni (ezt harci gáznak is használták), akkor hypót véletlenül se’ keverjünk hozzá!
A zsíros lerakódások ellen a boltokban kapható, különféle állagú zsíroldó szereket használhatjuk, ismét csak figyelve arra, hogy komoly hatású, nem egyszert erős hőfejlődéssel oldódó anyagokat tartunk kezünkben.
És ha minden kötél szakad…
…akkor jöjjenek a profik! Mert ha nem vezetnek eredményre a házilagos próbálkozások, akkor biztosan megoldják a gondjait a duguláselhárítás lovagjai, akik a dugulás sárkányának egyből levágják valamennyi fejét! Például ilyen lovagi, akarom mondani szakképzett vállalkozás a Világi Duguláselhárítás, amelynek bajnokai mind korszerű eszközökkel, mind a szükséges tudással felvértezve segítik ki Önt a dugulás okozta nehézségekből!
A megelőzésről további információink:
- Dugulás megelőzése: a WC-tartály beállítása
- A pissoir dugulás megelőzése
- 4 tipp megelőzésként, hogy ne duguljon el a lefolyó
- Duguláselhárítás házilag 1-2. – a megelőzéstől kell kezdeni
- Önnél is volt már vagy csak lesz dugulás?
- Dugulások megelőzése szennyvíztároló tisztítóaknák ellenőrzésével
- Lassan a vízzel, le a vízkővel!